داروخانه پروردگار

قدیمترها موقع خوردن کله پاچه، نه فقط از غذا لذت می‌بردیم، که از توصیه های پزشکی بزرگترهای خانواده هم استفاده می‌کردیم. محور این توصیه‌ها بر مفید بودن اعضای مختلف گوسفند برای همان عضو بدن انسان بود؛ مثلا خوردن چشم گوسفند موجب تقویت عضلات چشم می‌شود و یا خوردن پاچه موجب روانتر کار کردن مفاصل. حالا همسر گرامی، زینب خانم، لینکی فرستاده که این ایده را به سبزیجات و میوه‌ها هم تعمیم می‌دهد و مثلا از آن جهت که گردو شبیه مغز می‌باشد آنرا برای برای مغز مفید می‌داند. این ایده در عین جذابیت و سادگی کمی مشکوک، حداقل از نظر من، به نظر می‌رسد. به هر حال، حداقل فایده این تشبیهات این هست که حالا یادم مانده که هویج و کرفسی که روی میزم هست تا بین دو وعده غذایی بخورم برای چشم و استخوان خوب است.

/ 6 نظر / 92 بازدید
كاظم

حالا جدي جدي پاچه برا زانو خوبه ؟ اين حرف خيلي يه جوريه

مسعود

من هم گفتم که به نظرم کمی مشکوک هست. حالا فرض کن بهت بگند که چون ساقه های کرفس شبیه استخوانه، برای استخوان خوب هست. این که فکر کنم یه زره یه جوریتره!

امیرعلی

عجب! .... من این نظریه را دارم تعمیم می دهم به غذای سیاستمداران! دارم فکر میکنم هر سیاستمداری چی خورده که اینجوری شده؟!!! .... یحتمل بعضی ها فقط جگرو اینجور چیزها! خوردند! ... بعضی ها فقط زبان خوردند! ... هر چی فکر کردم نفهمیدم آقای هاشمی چی خورده؟!!!

زینب سادات

جالب بود و خانمونه.رفتم که داشته باشم آشپزی رو.ممنون

ناهید

سلام وب خوبی دارین با مطالب خوب و خوندنی. سر فرصت همشو میخونم. خوشحال میشم بهم سر بزنی. با اجازه لینکت کردم یاحق

حميد

بابا چشم گوسفند كه حرومه خوردنش!!